Tegoroczny Konkurs Palm Wielkanocnych w Szczawnicy - rozstrzygnięty! Poniżej prosimy się zapoznać z protokołem jury i sprawdzić, czy akurat ktoś nie został laureatem...Mamy jeszcze kilka nie odebranych nagród, po które zapraszamy zgłosić się do biura Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Główna 6 - budynek kina "Pieniny".
Szczawnica, 30 marca 2015

 

PROTOKÓŁ
z Konkursu Palm Wielkanocnych 2015r.

W Niedzielę Palmową 29 marca 2015r. do konkursu zostało zgłoszonych 25 palm, w trzech kategoriach: Palma Tradycyjna, Palma Oryginalna, Palma Najdłuższa. 
Jury w składzie: przewodnicząca – prezes Oddziału Pienińskiego Związku Podhalan Elżbieta Wiercioch, Tomasz Hamerski - Związek Podhalan, Robert Majerczak –Związek Podhalan, Alina Lelito – Miejski Ośrodek Kultury, dokonało oceny zgłoszonych palm i przyznało nagrody:

Kategoria – Palma Tradycyjna:
I m. – Natalia, Dawid, Kamil Węglarz
II m.- Tymoteusz Słabiak
III m. – Karolina Niezgoda (strój góralski)
Wyróżnienia: Agata, Grzegorz, Łukasz Mastalscy 
Joanna Olszyna

Kategoria – Palma Oryginalna:
I m. – Jan Kołek (strój góralski)
II m. – Julia, Kaspian, Ksawery Makowscy (strój góralski )
III m. – Antoni Szczepaniak
Wyróżnienia: Oliwia Plewa
Wiktor Szczepaniak

Kategoria – Palma Najwyższa:
Im. – Wojciech Salamon – dł. 9.30m
II m. – Michał Szczepaniak i Paweł Warzecha – dł. 9 m
III m. – Paweł Poremba – dł.

Grand Prix – Palma Najpiękniejsza - Bartosz, Mateusz, Kamil Hebda

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Oddział Pieniński Związku Podhalan, który wszystkich uczestników częstował słodyczami.

Pomysłodawczyni organizowania Konkursu Palm Wielkanocnych w Szczawnicy – Krystyna Papież - przyznała dodatkowo swoją nagrodę finansową za najwyższą palmę.

Ponadto Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Oddział w Szczawnicy przyznało dyplomy i nagrody - zabawki dla najmłodszej i najmłodszego uczestnika konkursu. Laureatami zostali:
Amelia Faberska – urodzona 7.08.2014r.
Piotr Salamon - urodzony 9.01.2014r.

Organizatorami konkursu byli: Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Oddział Pieniński Związku Podhalan i Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Wojciecha w Szczawnicy.
Na tym protokół zakończono.

Zdjęcia