Artystyczny Opłatek

 

- Są wśród nas ludzie sceny, ludzie pióra, pędzla, muzycy, piosenkarze, rzeźbiarze… Nie sposób wymienić wszystkich, ale razem tworzymy, działamy, spotykamy się a teraz modlimy. – mówił podczas kazania ks. Józef Włodarczyk, kapelan środowisk twórczych Szczawnicy i okolic. Już po mszy udzielając wywiadu do tv.szczawnica.pl dodał, że: - Pan Bóg jest Stwórcą a my na Jego wzór jesteśmy twórcami. Należy rozwijać swoje talenty powierzając wszystko Bogu.

W dniu 23 stycznia o godzinie 18.00 ks. Włodarczyk odprawił w szczawnickim kościele Mszę św., która poprzedziła spotkanie opłatkowe środowisk twórczych. Uczestniczyli w niej twórcy ludowi i artyści ze Szczawnicy a także z Krościenka n.D., osoby działające w kulturze w tym pracownicy szczawnickiego Miejskiego Ośrodka Kultury z dyrektorem Piotrem Gąsienicą na czele; przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, aktorzy z amatorskiego teatru działającego przy MOK-u w Szczawnicy, członkowie Związku Podhalan wraz z prezesem Tomaszem Słowikiem a także muzycy z zespołów; kierownik Filii Państwowej Szkoły Muzycznej Ewa Zachwieja, miejscowi artyści i sympatycy środowisk twórczych, dziennikarze. Spotkanie swoją obecnością uświetnił burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda.

- My artyści jesteśmy bardziej wrażliwi niż większość ludzi, więc łatwiej nas urazić. Przez to też częściej możemy ranić siebie nawzajem. Dlatego dzisiaj jest okazja, by wybaczyć sobie krzywdy i urazy i połamać się opłatkiem życząc sobie zdrowia i powodzenia – powiedział dyrektor MOK-u witając przybyłych na opłatek gości.

Burmistrz Niezgoda wyraził życzenie, aby ludzie młodzi bardziej udzielali się społecznie i byli wsparciem dla osób już zaangażowanych, ponieważ da się zauważyć, że wśród działaczy społecznych przewijają się wciąż te same osoby, a nowych nie przybywa.

Organizatorem „Opłatka” był Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy. Oprawę muzyczną mszy i spotkania opłatkowego zapewnili Robert Knutelski i kapela Białopotocanie.

Opłatek Środowisk Twórczych organizowany jest co roku. Tym razem pierwszy raz odprawiono mszę w Szczawnicy. Uroczystą kolację zorganizowano w restauracji „Pod Kolejką”. Relację ze spotkania można obejrzeć na www.tv.szczawnica.pl.

 Agnieszka Stopka

Galeria mediów