Dzień Dziecka w plenerze

    W ramach świętowania Dnia Dziecka w Szczawnicy, 1 czerwca na placu pod kolejką PKL „Palenica” trwały II Targi i Festiwal Ekonomii Społecznej „Podmioty ekonomii społecznej dla najmłodszych”, zorganizowane przez Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Fundację Gospodarki Administracji Publicznej. Na licznych stoiskach prezentowali swoje wyroby, m.in. zabawki drewniane, figurki z papieru, wyroby z masy solnej, bibuły czy tektury wytwórcy rękodzieła. Przybyłe dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych warsztatów plastycznych: malowania na szkle, koronkarstwa, tworzenia bibułkowych kwiatów czy figur z masy solnej. Mogły także zobaczyć jak wytwarza się kwiaty z miedzi i obrazy za pomocą włóczki. Ogromną popularnością cieszyło się także malowanie twarzy w postaci zwierzątek i bohaterów bajek oraz stoiska z ciastami upieczonymi przez mamy i kiełbaskami przyrządzonymi przez Związek Podhalan.

    Na scenie trwał program przygotowany przez Gimnazjum Publiczne im. Ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy, zespół „Cantabile”  i młodzież ze Szkoły Muzycznej im. F. Chopina. Gimnazjaliści pokazali najlepiej ocenione tegoroczne programy edukacyjne, w tym „Pokaz mody na przestrzeni wieków”, „Ucztę w Średniowieczu i współcześnie”, plastyczne mapy a także sztukę rzeźbienia w drewnie. Z tańcem nowoczesnym wystąpiła żywiołowa grupa dziewcząt, a w programie znanych i lubianych przebojów estrady, dedykowanych mamom i dzieciom-  zespół „Cantabile”. Do wspólnego wykonania piosenki finałowej zostały  na scenę zaproszone wszystkie dzieci.

    Gościnnie w programie tańców i śpiewów góralskich zaprezentował się dziecięcy zespół regionalny „Sieniawianie”, a na zakończenie sobotniego spotkania pod kolejką ze sztuką „Przygody Zająca Poziomki – ABC zdrowia na wesoło” do Szczawnicy przyjechali aktorzy Teatru Bajdurka z Rabki. Dzieciom bardzo spodobał się spektakl promujący zdrowy styl życia i prawidłowe odżywianie. Występom i zabawom towarzyszyły liczne konkursy z nagrodami rzeczowymi, w których z chęcią uczestniczyły nawet najmłodsze dzieci. 

O atrakcyjne spędzenie Dnia Dziecka zatroszczył się Urząd Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Alina Lelito

Galeria mediów