Św. Mikołaj… i sztuka iluzji

W jesienny wieczór, 6 grudnia, ulicami Szczawnicy przechadzał się w asyście szatańsko atrakcyjnego diabełka i niebiańsko uroczego aniołka - św. Mikołaj. Wszystkim grzecznym dzieciom - dużym i małym - rozdawał cukierki. Przybył także na plac przy D.T. "Halka", gdzie zapalił światełka na świątecznej miejskiej choince i robił sobie z dziećmi wspólne zdjęcia. A były i takie, które ślicznie zaśpiewały św. Mikołajowi piosenki... 

Św. Mikołaja i wszystkich zebranych przywitał pod choinką dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Hurkała, który zaprosił przybyłych na drugą część mikołajowej zabawy do Kinoteatru "Pieniny".

W sali Kinoteatru "Pieniny" św. Mikołaj zaprosił milusińskich na kolejną atrakcję - wieczór z magią i iluzją. Następnie pożegnał się z dziećmi i obiecał wrócić za rok. A na scenie w pięknym pokazie sztuki "czarodziejskiej" wystąpił finalista programu "Mam talent" Rafał Mulka, który do współpracy namówił z widowni przyszłych adeptów szkoły iluzji, tych najmłodszych i tych już bardziej dorosłych. Oklaski i radość przybyłych były najlepszą nagrodą za wspaniały występ artysty!

Spotkanie ze św. Mikołajem przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, a prowadził je dyrektor MOK Tomasz Hurkała.

                      Alina Lelito