KWIECIEŃ


5.04 - Koncert Wielkanocny

 
W okresie wielkopostnym dużym przeżyciem duchowym stał się koncert w wykonaniu Chóru Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespołu „Juhasy”, Ewy Walkowskiej i Przystanku Muzycznego, który 5 kwietnia odbył się w szczawnickim kościele. Zabrzmiały najpiękniejsze polskie pieśni, jak Ludu, mój ludu, Dobranoc głowo święta, Rozpięty na ramionach oraz mniej znane, w artystycznym, wykonaniu mezzosopranistki Ewy Walkowskiej, nastrojowym klimacie chóru i młodziutkich solistów z zespołu „Juhasy” czy świeżym, naturalnym brzmieniu dzieci z Muzycznego Przystanku. Program przygotowała i akompaniowała na pianinie kierownik muzyczny chóru Ewa Zachwieja. Słowem wiążącym koncert wzbogaciła Maria Malinowska.
Koncert stał się uzupełnieniem i swoistym przeżyciem parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które odbywały się w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Wojciecha w Szczawnicy. Za tą podwójną modlitwę, gdyż „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”, jak powiedział św. Augustyn, podziękował w imieniu wszystkich zebranych proboszcz szczawnickiej parafii ks. dr Tomasz Kudroń oraz ksiądz rekolekcjonista ks. prał. Jerzy Buczek z Rzeszowa.

14.04 - Konkurs Palm Wielkanocnych

 
A po Mszy św. o godz. 10.30 w Sali Domu Parafialnego Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Wojciecha BM w Szczawnicy odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych, którego organizatorami byli Oddział Pieniński Związku Podhalan i Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.
Jury w składzie: Elżbieta Wiercioch – prezes OP Związku Podhalan oraz Agnieszka Ciesielka, Dominika Szczepaniak i Robert Majerczak – przewodniczący Jury (członkowie ZP) przyznali nagrody:
I. Kategoria Palma Tradycyjna:
1. Karolina Tokarczyk
2. Karolina Niezgoda
3. Ola Janc
II. Kategoria – Palma Najwyższa:
1. Paulina i Patryk Słowik – 4.20 m
2. Barbara Różycka – 3.60 m
3. Rodzina Makowskich – 3.30 m
III. Kategoria – Palma Oryginalna:
1. Oliwier Dyda
2. Filip Plewa
3. Julia Plewa
Grand Prix w tym roku nie przyznano.
Ponadto Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, jak co roku, przyznało swoje nagrody rzeczowe dla najmłodszego uczestnika i najmłodszej uczestniczki konkursu dla:
1. Najmłodszy uczestnik - Kacper Kowalczyk ur.12.10 2016r.
2. Najmłodsza uczestniczka – Tatiana Makowska ur.23.05.2017r.
Laureaci otrzymali bony finansowe do realizacji w sklepie wielobranżowym, a wszyscy słodycze. Sponsorami konkursu Palm Wielkanocnych byli OP ZP i MOK oraz p. Krystyna Papież, która jak dotychczas od początku istnienia Konkursu Palm przyznała swoją nagrodę pieniężną autorom Palmy Najwyższej.