GÓRALSKA ZABAWA PO RAZ 15.

13 sierpnia odbył się jubileuszowy XV Festyn Rodzinny Związku Podhalan. Zainaugurował go barwny korowód, złożony z zespołów regionalnych, burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgody i przedstawicieli Związku Podhalan, który przeszedł ulicami miasta - od Dworku Gościnnego do Promechatki. Na Placu Dietla oraz w centrum Szczawnicy przy DT „Halka” goście i kuracjusze mogli zobaczyć krótką prezentację możliwości zespołów "Mali Szlachtowianie" ze Szlachtowej i "Rożnowska Dolina" z Rożnowa, a Marek Ciesielka - wiceprezes Oddziału Pienińskiego Związku zapraszał wszystkich na plac przy Promechatce

Po oficjalnym otwarciu  Festynu przez prezes Oddziału Pienińskiego ZP, burmistrza Grzegorza Niezgodę oraz wiceprezesa Marka Ciesielkę na scenie występowały zespoły regionalne: „Rożnowska Dolina”, „Mali Szlachtowianie”, „Zielony Jawor” ze Spisza, trwały konkursy dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa z ciekawymi nagrodami,  a po godzinie 20 wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół "Ciupaga".
Dodatkową atrakcją była możliwość degustacji pysznych regionalnych potraw, przygotowanych przez członków Związku Podhalan.