XIV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

im. Michała Słowika Dzwona

18.05.2018 roku w Kinie Pieniny w Szczawnicy odbył się XIV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawę-dziarzy im. Michała Słowika Dzwona. Do współzawodnictwa zgłosiło się dziesięcioro uczestników ze szczaw-nickich szkół podstawowych i gimnazjum. Komisja w składzie: Elżbieta Wiercioch (prezes Oddziału Pienińskiego Związku Podhalan), Jolanta Salamon (sołtys wsi Szlachtowa, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Szlachtowianie” – przewodnicząca jury), Tomasz Hurkała (dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, który prowadził konkurs) wysłuchało prezentacji po jednym wierszu Michała Słowika Dzwona w wykonaniu każdego ze zgłoszonych i podjęło decyzję w sprawie nagród.
Zwycięzcy grupa wiekowa od I – III
1 Karina Zachwieja
2 Martyna Ciesielka
Zwycięzcy grupa wiekowa od IV – VI
1 Wiktor Gałysa
2 Klara Słowik
3 Patrycja Szczepaniak
Zwycięzcy grupa wiekowa gimnazjum
1 Aleksandra Zachwieja
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora – Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.