Zabawy w Szlachtowej i Jaworkach

Ostatni weekend czerwca był bardzo rozrywkowy, szczególnie dla mieszkańców wsi Szlachtowa i Jaworki.

W sobotę 27 czerwca  bawiliśmy się na Rodzinnych Posiadach w Szlachtowej przy remizie OSP. W programie znalazły się występy Zespołu "Juhasy" i muzyki Jaworcanie, Klubu Seniora 60+ - Gawędziarzy znad Grajcarka, Kapeli Białopotocanie i duetu rodem z Boliwii „Ahaju Fusion”, grających na gitarach, fletach i fletni pana oraz śpiewających energetyczną muzykę pochodzących z Ameryki Południowej, ale i… rodzime, polskie przeboje. Ponadto najmłodsi zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne, trwały konkursy dla dzieci i młodzieży – w skakaniu na skakance i w hula - hop, a potem wspólna dyskoteka poprowadzona przez DJ Łukasza. Podczas spotkania sołtys wsi Szlachtowej Jolanta Salamon podziękowała firmie Machnik i burmistrzowi Grzegorzowi Niezgodzie za doskonałą współpracę w realizacji inwestycji kanalizacyjnych na wsi oraz pomoc w organizacji festynu. 

W dniu odpustu patronalnego w Jaworkach, w niedzielę 28 czerwca, po południu na dawnym przyszkolnym boisku, odbywał się Jaworczański Festyn Rodzinny. Przygotowali go dla mieszkańców Jaworek oraz gości Miasto i Gmina Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Radą Sołecką Jaworek i Podhalańskim Przedsiębiorstwem Komunalnym. 

W programie estradowo - regionalnym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Juhasy”, z akompaniamentem kierownik zespołu Ewy Zachwiei, Kapela "Jaworcanie" z wiązanką melodii i przyśpiewek góralskich, Klub Seniora 60+ prezentujący satyryczne wiersze i piosenki autorstwa jednego ze swych członków, Zespół Folklorystyczny "Lubań" z Kluszkowiec w dziecięcych zabawach i współczesnych scenkach oraz zespół "Folk Power" grający muzykę Karpat ze swojej ostatniej płyty. Podczas Festynu drużyna młodzieżowa OSP Jaworki dała pokaz sprawnego i szybkiego gaszenia pożaru, na scenie zaśpiewały "Młode talenty", a dorośli śmiałkowie zmierzyli się w konkurencji rżnięcia drewnianego klocka metodą "moja - twoja".

Zabawa zakończyła się dyskoteką. Głównym sponsorem imprezy była - podobnie jak w Szlachtowej - Firma Machnik i PPK. Za pomoc w organizacji festynu przedstawicielowi firmy Machnik oraz na ręce sekretarza miasta Tomasza Ciesielki burmistrzowi Szczawnicy podziękowała sołtys wsi Jaworki Bożena Solecka. Prócz rozrywek dla ducha, o potrzeby ciała zadbali sponsorzy,  fundując uczestnikom zabawy kiełbaski z grilla i złoty, chmielowy napój.

Festyny poprowadził dyrektor MOK Piotr Gąsienica.  

Alina Lelito

WSPOMNIENIA...