Rockowo i wystrzałowo – Sylwester 2013

Sylwester pod gwiazdami 2013, zorganizowany na placu pod kolejką przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury, miał charakter rockowy. Dla coraz liczniej z każdą minutą przybywającej publiczności wystąpiły dwa zespoły – „Gravity” z frontmanem pochodzącym z Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich oraz dobrze już znany w Szczawnicy i zawsze gorąco przyjmowany, energetyczny zespół „Johnny”. Ciepła, niemal jesienna noc i doskonała muzyka okraszona efektami wizualnymi sprawiły, że sylwestrowicze przybyli pod kolejkę doskonale się bawili. Tuż przed północą nastąpił romantyczny moment; Mikołaj, mieszkaniec Piątnicy postanowił się publicznie oświadczyć wybrance swojego serca, uroczej Magdzie. Ku radości wszystkich zebranych, pierścionek zaręczynowy  i wyznanie miłości młodego człowieka zostały przyjęte.

Ostatnie sekundy starego roku odliczył dyrektor MOK Piotr Gąsienica, który następnie w imieniu gospodarza Szczawnicy, burmistrza Grzegorza Niezgody  oraz własnym złożył przybyłym gościom i mieszkańcom miasta najlepsze życzenia noworoczne. Ukoronowaniem Sylwestra pod gwiazdami był wspaniały pokaz sztucznych ogni, zsynchronizowany z muzyką mistrza Wagnera i Beethovena oraz  godzinna dyskoteka w plenerze.

Spędzanie Sylwestra na placu przy KL „Palenica” należy od wielu już lat do dobrych tradycji miasta. Corocznie na imprezę i pokaz sztucznych ogni przybywają tysiące szczawniczan i turystów z całej Polski. Tym razem oprócz reprezentantów Krakowa, Warszawy, Gliwic, Dębicy, Szczawnicy  czy Krościenka, pod kolejką bawili się także goście z Austrii, Francji, Anglii, Litwy, a nawet… Malty!

Następny Sylwester pod gwiazdami w Szczawnicy już za 11 miesięcy!

Alina Lelito  

Sylwester 2013