Szczawnica 18 grudnia 2014r.

PROTOKÓŁ

Z eliminacji miejskich do XXXIX Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia – Florka w Białym Dunajcu

W dniu 18 grudnia br. w sali kinoteatru „Pieniny” w Szczawnicy  odbyły eliminacje miejskie do XXXIX Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia – Florka w Białym Dunajcu. Do współzawodnictwa zgłosiło się 23 uczniów ze szczawnickich szkół podstawowych i gimnazjum (21 recytatorów i 2 gawędziarzy).

Jury w składzie: przewodnicząca – Stanisława Wiercioch (Związek Podhalan)

Piotr Gąsienica (dyrektor MOK Szczawnica, gawędziarz ludowy)

Maciej Czaja (Zespół Regionalny im. J. Malinowskiego)

oceniało występy uczestników w dwóch kategoriach – recytacja dwóch wierszy gwarowych rodzimych twórców oraz wygłoszenie gawędy, w poszczególnych grupach wiekowych.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

1. 1.       W kategorii Recytatorzy – Szkoła Podstawowa kl. 0 – III
    1.  Klara Słowik (kl. Ib)
    2. Izabela Wiercioch
    3. Wiktor Gałysa

1. 2.       W kategorii Recytatorzy – Szkoła Podstawowa kl. IV-VI
    1. Ex aequo Patrycja Waruś, Dagmara Dulak
    2. Aleksandra Zachwieja

1. 3.       W kategorii Recytatorzy – Gimnazjum
    1. Weronika Marciszewska
    2. Aleksandra Krzywonos
    3. Iwona Gołdyn

1. 4.       W kategorii Gawędziarze

Dwa równorzędne wyróżnienia z nagrodami:

Gabriela Kozioł (Szkoła Podstawowa)

Jakub Ciesielka (Gimnazjum)

Każdy z uczestników otrzymał dyplomy uczestnictwa, a laureaci dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury – organizatora eliminacji miejskich.

Eliminacje prowadził Artur Majerczak (MOK).

Galeria mediów