W sobotę 17 sierpnia już po raz piąty w Szczawnicy pod kolejką odbywał się Piknik Country. To kolejna atrakcja długiego sierpniowego weekendu, połączonego z obchodami 600.lecia Szczawnicy, Dniami Powiatu Nowotarskiego i obchodami 120.lecia Oddziału Pienińskiego PTTK.

Z racji obchodów jubileuszu PTTK Piknik został poprzedzony koncertem kultowego zespołu, specjalizującego się w piosence poetyckiej i turystycznej - „Wolna Grupa Bukowina”. Zespół od 42 lat występuje na scenie, a jego przeboje – „Majster Bieda”, „Bukowina I i II”, „Chodzą ulicami ludzie” śpiewają już kolejne pokolenia turystów. Pod kolejką można ich było posłuchać w oryginalnych, akustycznych wykonaniach „Wolnej Grupy…” i zaśpiewać wspólnie z artystami. Prowadzący imprezę , dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gąsienica, doceniając dokonania Oddziału Pienińskiego PTTK, na ręce jego prezesa Marka Misztala złożył okolicznościowy list gratulacyjny dla wszystkich członków Oddziału.

Wprost z górskich, polskich, turystycznych klimatów impreza przeniosła się w strefę górali amerykańskich, kowbojów i muzyki country. Zagrały srebrne rumaki, motocykle Honda Goldwing Clubu, na jednym z nich– trójkołowym Harleyu Davidsonie Adama Wolframa ze Szczawnicy wjechała gwiazda muzyki country - Alicja Boncol. Artystka jest wierna szczawnickiemu Piknikowi od pierwszej jego edycji. I tym razem wystąpiła ze swoim zespołem w godzinnym recitalu. Kolejną grupą, która zagrała na scenie pod Palenicą był słowacki zespół Willi Jones Band. Jego twarzą jest autentyczny Teksańczyk, śpiewający i grający na gitarze akustycznej. Na zakończenie wystąpił specjalny gość – Cezary Makiewicz z zespołem Koltersi. Jego przebój z 1997r. „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” stał się hymnem mazurskiego festiwalu. Rozbawiona i roztańczona publiczność nie wypuściła artysty ze sceny, dopóki nie doczekała się czwartego bisu!!!

Pomiędzy występami o motocyklach stojących pod sceną opowiadał Artur Szpałek z Klubu Honda Goldwing. Wszyscy chętni mogli także dołączyć się do nauki układu tańca country, prowadzonego przez Jana Bieguna z Nowego Targu i członków klubu. Pod koniec wieczoru tańczyli wspólnie i dorośli i młodzież.

Imprezę zorganizował Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury i PKL. 

Alina Lelito

Galeria