Erupcja talentów

W konwencji prezentacji „Mam talent” odbyła się II już edycja Szczawnickiego Dnia Młodzieży. Na pomysł zorganizowania takiego dnia w zeszłym roku wpadła Młodzieżowa Rada Miejska, która jeden dzień obradowała w ramach obchodów 50.lecia uzyskania przez Szczawnicę praw miejskich. Podjęła wtedy uchwałę, by dzień 21 września uczynić Szczawnickim Dniem Młodzieży. Tę interesującą inicjatywę młodzieży poparł Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, a Miejski Ośrodek Kultury pospieszył z pomocą organizacyjną.

Na scenie plenerowej przy dolnej stacji PKL „Palenica” 20 września br., w przeddzień uchwalonego dnia, szkoły z terenu Miasta i Gminy Szczawnica postanowiły pokazać, jak zdolnych artystycznie i pomysłowych mają uczniów. Pokaz talentów, od czterech występów wokalnych, w tym także i w obcych językach, rozpoczęła Szkoła Podstawowa w Szlachtowej.  Szkoła Podstawowa nr 1 zaprezentował romantyczny układ baletowo - śpiewaczy – Tańczących lalek w wykonaniu uczennic kl. VI b. Szlachtowa odpowiedział żywiołowym tańcem, przygotowanym do przeboju Shakiry „Waka- Waka”. Pokazała także swoje multiinstrumentalne możliwości gry na dzwonkach, cymbałkach, gitarach i śpiewie w „Piosence Francuskiej”.

Młodzież gimnazjalna z Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera wystawiła w języku niemieckim bajkę Kopciuszek kończąc ją szalonym tańcem i popisami akrobatycznymi przed sceną. Pienińska Szkoła Zawodowa CKiW OHP przygotowała szereg interesujących konkursów – na ubijanie piany z białek, fachowe obieranie jabłka, pompowanie dętki i wkręcanie nakrętki na śrubę, w których brali udział uczniowie z różnych szkół. Konkursy te przeplatały się z występami wokalnymi gimnazjalistek, raperów – Marcina Mrożka i Jarka Ciesielki, zagranymi na skrzypcach melodiami spiskimi przez Bartka Gaździaka z CKiW OHP oraz  koncertem regionalnym w wykonaniu uczestników MOK-owskich warsztatów nauki gry na tradycyjnych instrumentach ludowych. Podczas trwania występów dziewczęta z klasy fryzjerstwa  Pienińskiej Szkoły Zawodowej tworzyły trzy wieczorowe fryzury na głowach modelek. Efekt zaprezentowany pod koniec festynu był godny podziwu!

Na zakończenie kilka utworów w stylu ostrego metal-rocka zagrał zespół działający przy MOK, w ramach zajęć gry na instrumentach estradowych. Trzeba przyznać, że młodzież bawiła się doskonale! Dopisały humory i pogoda!

Całość imprezy prowadził Artur Majerczak, nagrody rzeczowe wręczane w konkursach przez dyrektor Pienińskiej Szkoły Zawodowej Renatę Kubik ufundował Miejski Ośrodek Kultury.                        

                Alina Lelito

Galeria mediów